Depilacja laserowa, dla kogo i na czym polega
Wszystkie lubimy gładkie ciało, ale nie wszystkie lubimy tradycyjne metody depilacji. Bywa, że po takiej depilacji wrastają włoski, tworzą się stany zapalne i całe nasze staranie wywołuje jeszcze lawinę innych problemów. Jest jednak doskonała metoda, która zapewnia trwały i skuteczny efekt, który zapewnia depilacja laserowa, która działa zgodnie z cyklem wzrostu ludzkiego włosa.
(zdęcie: http://www.magiaspa.com/zabiegi-laserowe/trwale-usuwanie-owlosienia/)CO TO JEST I NA CZYM POLEGA
Depilacja laserowa polega na emitowaniu energii, która za pomocą barwnika melaniny, transportowana jest do mieszków włosowych. Powoduje ona zniszczenie i zaniknięcie struktury włosa. Już pierwszy zabieg daje widoczne efekty, ponieważ część włosów po prostu wykruszy się i nie odrośnie. Nie jest to tania, ani z pewnością relaksująca metoda, ale na przykład depilacja laserowa w Warszawie dzięki urządzeniu LightSheer pozwala wyeliminować niechciane owłosienie trwale i bezboleśnie. Sam zabieg nie należy do przyjemności, ale system chłodzenia zwiększa komfort podczas przeprowadzania zabiegu.
Depilacja laserowa może być wykonana niemal w dowolnym miejscu na ciele. Jest też szczególnie polecana osobom, którym towarzyszy problem nadmiernego owłosienia lub też posiadają włosy w niestandardowych miejscach. Laser działa jednak tylko na te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu (anagen), czyli są widoczne na skórze. Pojedyncze włosy wyrastają w różnym czasie, dlatego dla uzyskania trwałego efektu konieczne jest kilkakrotne powtórzenie zabiegu w odstępach od 4 do 9 tygodni. Liczba zabiegów zależy tu od indywidualnych czynników, takich jak ilość włosów czy miejsce depilacji.
http://www.studiolaser-depilacja.pl/
Depilacja laserowa to zabieg kosmetyczny w pełni bezpieczny dla zdrowia. Energia lasera dopasowywana jest indywidualnie i działa tylko powierzchownie, bez wpływu na funkcje organizmu. Mimo to nie każdy może się poddać temu zabiegowi. Jak każdy zabieg, depilacja laserowa też ma swoje PRZECIWWSKAZANIA:
- ciąża
- świeża opalenizna (musi minąć 4 tygodnie od kąpieli słonecznych i 2 tygodnie od stosowania samoopalaczy),
- niektóre choroby skóry jak bielactwo, łuszczyca,
- choroby nowotworowe
- choroby nowotworowe
- stosowanie kremu z retinolem (wymagany czas odstawienia wynosi 3 tygodnie przed zabiegiem),
- zażywanie retinoidów, leków światłouczulających, czy ziół np. nagietek lub dziurawiec. Leki niestety trudno odstawić, wiąże się to z pewnym ryzykiem. Natomiast w przypadku ziół wymagany czas odstawienia wynosi 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
- włosy siwe, blond, rude
-aktywne infekcje skóry
- włosy siwe, blond, rude
-aktywne infekcje skóry
Żeby wyeliminować wszelkie przeciwwskazania, wyjaśnić nieścisłości, pierwszy zabieg rozpoczyna się konsultacją z kosmetologiem w gabinecie kosmetycznym. Przed przystąpieniem do depilacji laserowej określa się też fototyp skóry, co pozwala na precyzyjne dopasowanie energii lasera dla optymalnych rezultatów i zminimalizowanie ryzyka podrażnienia skóry.
PRZYGOTOWANIA DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ
- pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami;
- trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami;
- dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek;
- przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium);
- w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
- na tydzień przed zabiegiem należy zrezygnować z zabiegów peelingujących, a na miesiąc przed zabiegiem z depilacji woskiem, pęsetą oraz kremami.
- przed depilacją laserową należy ogolić na gładko miejsce poddawane zabiegowi. Miejsce depilacji poddawane jest działaniu specjalnej głowicy emitującej światło o długości fali 800 nm.
. Delikatne zaczerwienienie lub obrzęk może utrzymywać się przez około 2-3 dni po zabiegu. Przydają się wtedy preparaty łagodzące, takie jak pantenol, alantan itp.
ZALECENIA PO ZABIEGU
ZALECENIA PO ZABIEGU
Przez pierwsze dni po zabiegu należy unikać gorących kąpieli i wizyt na basenie, a przez pierwsze dwa tygodnie od wykonania zabiegu opalania.
Teraz już możemy się cieszyć przez długi czas piękną i gładką skórą. Jestem ciekawa Waszych uwag i spostrzeżeń. Mieliście już wykonywany zabiego depilacji laserowej? Jakie są Wasze wrażenia i efekty?
Pozdrawiam serdecznie! :)
Na tą chwilę musi wystarczyć mi depilator, ale może kiedyś się skuszę :)
OdpowiedzUsuńPlanuję skorzystać z depilacji laserowej i jestem strasznie ciekawa efektów :) Uwielbiam praktyczne rozwiązania pozwalające na oszczędność czasu, a depilacja laserowa bez wątpienia do takich należy :)
OdpowiedzUsuńU mnie niestety odpada mam duzo pajaczkow, ale depilator daje rade choc tez musze bardzo uwazac :D
OdpowiedzUsuńMarzę o tym zabiegu na łydki i okolice bikini, ale chwilowo fundusze nie pozwalają:( Jaka to musi być wygoda nie musieć golić nóg co dwa dni hihi:) Ciekawa jestem bardzo czy efekt faktycznie starcza na długie lata..
OdpowiedzUsuńFajne informacje Dorotko :) ja mam taki ale laser "światło" przykładasz pstrykasz i to na jakiś czas usuwa owłosienie. Trzeba to robić sukcesywnie bo po jakimś czasie włosy i tak odrastają :)
OdpowiedzUsuńJa jestem po serii zabiegów (9 zabiegów w ciągu 13 miesięcy) i ... spodziewałam się lepszych i trwalszych efektów. Jeszcze na łydkach jako tako, ale pod pachami i tak muszę raz na tydzień się golić ;/
OdpowiedzUsuńfajnie napisany post, wszystko już wiadomo co i jak :) ja też się zastanawiam nad zabiegiem, depilacja laserowa nie jest najtańsza, ale jak patrzę na efekty u innych dziewczyn to żal nie skorzystać :)
OdpowiedzUsuńdepilacja laserowa to dla mnie wybawienie, zawsze szybko mi włoski odrastały (czasem też wrastały w skórę), a tak problem zniknął! korzystałam z lasera lightsheer desire jakby ktoś się zastanawiał jaki wybrać :)
OdpowiedzUsuń