Jakie dermokosmetyki pod oczy wybrać?

 

Dermokosmetyki pod oczy - wybierz najlepszą pielęgnację!

To oczywiste, że wrażliwa i delikatna skóra wokół oczu wymaga od nas szczególnej pielęgnacji. Wśród setek dermokosmetyków do twarzy, wyłącznie te o bogatym składzie i delikatnym działaniu zapewniają właściwą pielęgnację bez podrażnień. Dermokosmetyki pod oczy doskonale odnajdują się w tej roli, a co więcej, ze względu na swoje hipoalergiczne właściwości, mogą być stosowane także przez każdego. Przekonajmy się zatem, jakie dodatkowe kryteria powinien spełniać dermokosmetyk pod oczy aby zasłużyć na miano idealnego. 


Najwrażliwszym obszarem twarzy jest skóra wokół oczu. Ze względu na jej delikatność i cienką strukturę, to właśnie tam pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne przechodzące w kurze łapki. Występujące objawy starzenia się skóry wraz z opuchlizną i cieniami pod oczami to najczęstsze zmiany zachodzące w tej okolicy twarzy. Aby podjąć z nimi walkę i zminimalizować ich występowanie warto sięgnąć po odpowiednią pielęgnację dopasowaną do potrzeb skóry tej wrażliwej strefy.

Kwas hialuronowy - dla ujędrnienia okolicy oczu

W szerokiej ofercie dermokosmetyków pod oczy na uwagę zasługują te, których skład kompleksowo dba o kondycję skóry w okolicach oczu. Formuła kremów pod oczy została wzbogacona o kwas hialuronowy, którego wszechstronne działanie pomaga przywrócić skórze jej młodzieńczy wygląd. Kwas hialuronowy wspierany przez pantenol, glicerynę i naturalne oleje roślinne pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu, redukuje widoczność drobnych zmarszczek oraz optymalnie ujędrnia i napina skórę.

Skuteczny krem pod oczy to taki preparat, który rozjaśnia cienie, niweluje obrzęki i przynosi błyskawiczną ulgę zmęczonym oczom. Dodatek ekstraktów roślinnych pomaga znosić objawy porannej opuchlizny i zmęczenia. Dobrą skutecznością wykazują się także kremy pod oczy w formie roll on, które dzięki masującej końcówce skutecznie pobudzają mikrokrążenie.

Preparat pod oczy - napina, wygładza i ujędrnia skórę

Pamiętajmy, że o skórę wokół oczu powinniśmy dbać zawsze, a nie dopiero wtedy gdy zauważymy pierwsze zmiany w jej strukturze. Kremy pod oczy dla kobiet 30, 40, 50 i 60+ to kosmetyki, które kompleksowo dbają o skórę w każdym wieku. Ich działanie determinuje intensywność skoncentrowanego składu, który dla każdej grupy wiekowej będzie wykazywał inne właściwości. By cieszyć się zdrową i optymalnie nawilżoną skórą okolic oczu, należy sięgnąć po kosmetyk, który poprawi jej jędrność, wygładzi drobne zmarszczki, wniknie do głębokich warstw skóry i ją uelastyczni.

Dermokosmetyk, który zapobiega powstawaniu zmarszczek w okolicach oczu - sposób aplikacji

Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu rozprowadza się wokół kości oczodołowej od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Aplikując preparat zwróćmy szczególną uwagę na to, aby podczas pielęgnacji nie naciągać za bardzo skóry i zbyt mocno jej nie uciskać. Krem delikatnie wklepujemy opuszkami palców, co zdecydowanie przyspieszy wchłanianie preparatu. 

Zadbaj o skórę wokół oczu!

Świat dermokosmetyków pod oczy jest na tyle zróżnicowany, że żadna z nas nie będzie miała problemu z wyborem właściwego preparatu. Kremy pod oczu oznaczone konkretną grupą wiekową, znacznie ułatwiają wybór najlepszej pielęgnacji. Pamiętajmy, by na co dzień sięgać po dermokosmetyki pod oczy z filtrem UV, który oprócz wygładzenia i odświeżenia strefy pod oczami chroni ją także przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Co więcej, skoncentrowany kosmetyk pod oczy może być także stosowany jako baza pod makijaż. Na noc dla maksymalnego zrelaksowania i odżywienia skóry wokół oczu zaleca się lekki żel pod oczy lub tłusty, regenerujący krem o działaniu odżywczym.


Pozdrowienia

 

Artykuł sponsorowany


Komentarze

  1. Odpowiedzi
    1. Dziękuję Agnieszko :) Staram się, aby na moim blogu były wartościowe treści :)

      Usuń
  2. Skóra dojrzała, mooocno :), ale w bardzo dobrej kondycji. Kremy i sera przeznaczone typowo pod oczy porzuciłam lata temu, bo prawie za każdym razem podrażniały mi oczy i nawet powodowały zapalenie spojówek. Teraz pod oczy i na powieki kładę dokładnie to samo, co na resztę twarzy, "grube" retinoidy też. I o dziwo, bardzo rzadko zdarzają mi się podrażnienia. Jeśli coś mi nie służy pod oczami, to wtedy kończy na szyi i dekolcie i więcej nie jest kupowane. Benefit z takiego podejścia - kremy i sera nie pod oczy zawierają zazwyczaj więcej składników aktywnych.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję za treściwy komentarz. Co do ilości składników aktywnych się zgadzam, jednak takiego działania nie polecam, zwłaszcza dla wrażliwej skóry pod oczami. Jest dużo cieńsza od reszty skóry, nie zawiera komórek tłuszczowych, więc szybko się wysusza i jest duża bardziej wrażliwa. Jeśli Tobie to służy, to ok. Znaczy, że Twoja skóra albo nie jest aż tak wrażliwa, albo wszystko do czasu. Pozdrawiam serdecznie :)

      Usuń
  3. Koniecznie będę musiała rozejrzeć się za jakimś żelem pod oczy :D
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  4. Bardzo wnikliwe opisanie schematu wyboru dermokosmetyków pod oczy. Myślę że wielu osobom okaże się pomocne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

☆ Jest mi bardzo miło, kiedy odwiedzasz to miejsce i zostawiasz swój ślad. Jednak pamiętaj!

☆ KOMENTARZE ZAWIERAJĄCE NIEOPŁACONE LINKI, LINKI DO ADRESÓW BLOGA LUB REKLAMY NIE SĄ AKCEPTOWANE I TRAFIAJĄ DO SPAMU!

☆ Nie widzisz swojego komentarza? Prawdopodobnie pozostawiłaś w nim nieopłacony link. Zgodnie z obietnicą trafił do spamu. Szanuj cudzą pracę! Mam alergię na cwaniactwo.
☆ Zanim napiszesz komentarz, poświęć chwilę i przeczytaj cały post. Chyba, że lubisz się kompromitować.

Jeśli podobają się Tobie moje treści, będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz mój blog 🙂

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.