OHJO Bogaty krem nawilżający do twarzy


 

                

            Używanie kremu do twarzy to kluczowy element pielęgnacji skóry, który może jej przynieść wiele korzyści. Dbam o to, by wybrany przeze mnie krem był jak najlepszej jakości, dzięki czemu wybieram te najbardziej sprawdzone. Czasami też chętnie testuję nowości, jeśli  wzbudza we mnie zaufanie. Ponad miesiąc temu otrzymałam do przetestowania Bogaty krem nawilżający OHJO, którego kluczowym składnikiem jest ośle mleko.

Nie tak miało być

 

                  Przyszłam wytłumaczyć swoją nieobecność na blogu, swój brak aktywności. Nie wszyscy  pewnie obserwują mój Instagram. Ta cisza nie jest spowodowana moim lenistwem, ale smutkiem. Aż boję się marzyć.

Wpływ zaburzeń trawiennych na skórę


           Dbając o własną urodę od rana do wieczora nie zawsze pamiętamy, że kluczem do zdrowej cery jest zdrowe trawienie. Jeśli chodzi o wszelkie zaburzenia trawienne, to właśnie skóra jest drugim narządem manifestującym wszelkie objawy nietolerancji. Często zdarza się, że zmiany skórne pojawiają się jako pierwsze, dopiero po pewnym upływie czasu pojawiają się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jak to wygląda? Zapraszam Was do dalszej części mojego posta, gdzie znajdziecie kilka przykładów.

Eyeliner, jaki będzie najlepszy dla Ciebie?



        Eyeliner może podkreślić naturalne piękno oczu w każdym wieku, nie należy się go także wystrzegać w wieku dojrzałym. Nie mówię tu o upalnych dniach, kiedy unikamy wszystkiego, co możliwe, ale są dni, kiedy mamy ochotę na nieco wyraźniejszy makijaż oka. Dlaczego warto go używać i jaki wybrać dla siebie?

Jak wybrać idealny sweterek na lato?


             Letnie wieczory, oraz chłodniejsze letnie dni, to doskonała okazja do noszenia miękkich, otulających ramiona swetrów. Wśród oszałamiającej ilości różnych wzorów, kolorów, materiałów ciężko wybrać ten najbardziej właściwy, który idealnie wkomponuje się w naszą stylizację, będzie pasował do reszty ubioru. Jak wybrać ten najlepszy sweterek, który będzie nas cieszył całe lato?

11 sposobów na udane Self Care



           W obecnej gonitwie życia codziennego, dbanie o siebie, trochę zdrowego egoizmu przynosi ogrom zalet. Wzmacnia zdrowie psychiczne, fizyczne, redukuje poziom stresu, pomaga zapobiegać wypaleniu zawodowemu. 

Chwile dla siebie, chwile dla urody, czyli domowe zabiegi kosmetyczne

 

             Wolna chwila należy się każdemu, niezależnie od stanu cywilnego czy liczebności rodziny. Jeśli sami o to nie zadbacie, nikt Wam za to medalu nie da. Czas wolny należny każdemu można wykorzystać w przyjemny i pożyteczny sposób, ale jeśli zależy na zadbanym wyglądzie, nic nie wytłumaczy, że szkoda komuś na to czasu. Lustro prawdę Wam powie. 

Versace Bright Crystal Absolu

 

           Zapachy Versace tak chętnie noszone przez kobiety uwielbiane są także przez kobiety w mojej rodzinie.  Szczególnie orzeźwiający kwiatowo - owocowy zapach wody perfumowanej Bright Crystal Absolu.

Kawa - Pożyteczne uzależnienie


          Kawa jako jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, często jeszcze dzięki pewnym mitom postrzegana przez  niektórych jako zło, posiada wiele zalet, które przyczyniają się do jej popularności.  Jakie są zalety picia kawy?

Maliny oraz ich znaczenie

 

           Maliny nie są jedynymi owocami, które uwielbiam, ale je najczęściej wybieram i nie tylko ze względu na smak. Ma to swoje dobre strony, ponieważ te niewielkie owoce  dają mnóstwo korzyści nie tylko dla zdrowia, ale również  dla zachowaniu urody. Są stosowane w kosmetykach, a także dodawane jako nuty zapachowe do perfum.

Problemy z paznokciami, co mogą zwiastować


             Post ten publikowałam już dawno,  ale temat jest ciągle aktualny. Lubimy mieć zadbane paznokcie, by móc bez żenady się nimi chwalić, ale  nic po pięknym manicure, jeśli paznokcie stwarzają problemy. Po wyglądzie paznokci można też poznać, co się dzieje w naszym organizmie. 

Trochę ulubieńców ostatnich miesięcy

 
  

              Lato pochłonęło mnie tak bardzo, że albo jestem wykończona upałem, albo swoimi długimi spacerami. W każdym przypadku jest to tak wyczerpujące, że brakuje mi energii do tak częstego pisania postów jak kiedyś. Wakacje traktuję trochę na luzie, dlatego też ten wpis będzie na luzie. Długo nie było postów z ulubieńcami, a uzbierało się tego bardzo dużo. Żeby nie zajmować  dużo miejsca oraz nie  nadużywać  niczyjej cierpliwości, pokażę tylko niektóre z nich.

Skóra atopowa i skóra wrażliwa, ich problemy i pielęgnacja


         Chociaż skóra wrażliwa i skóra atopowa to dwie różne przypadłości, które różni chociażby przyczyna powstawania, to łączą je wspólne problemy oraz sposób pielęgnacji. Żeby nie dokuczały różne nieprzyjemne historie, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, a czego należy unikać, co znajdziecie w dzisiejszym wpisie. Zapraszam

SKÓRA WRAŻLIWA

Skóra wrażliwa występuje na twarzy, szyi oraz dekolcie, jest odpowiedzią na niesprzyjające warunki środowiska jak zanieczyszczone powietrze, konserwanty znajdujące się w pożywieniu czy kosmetykach, także niektóre składniki kosmetyków, klimatyzacja, centralne ogrzewanie, działanie detergentów, używki, ostre przyprawy, syntetyczne materiały ubrań, nadmiar stresu, zbyt twarda woda, źle dobrane kosmetyki. Na skutek uszkodzenia warstwy hydrolipidowej, pełniącej jednocześnie rolę ochronną skóry dochodzi do zmiany jej odczynu z kwaśnego na zasadowy, następnie do jej przesuszenia, pieczenia, powstawania na skórze czerwonych swędzących plam. Skóra wrażliwa jest napięta, na nieodpowiednie czynniki reaguje bardzo często swędzeniem lub pieczeniem.

Chociaż mówi się często, że skóra wrażliwa najczęściej występuje u osób z włosami jasnymi oraz rudzielców o jasnej karnacji, wcale to nie musi świadczyć, że ten rodzaj skóry nie wystąpi również u innych osób. Skóra wrażliwa może wystąpić nie tylko w przypadku skóry suchej jak do niedawna uważano, ale także u osób ze skórą tłustą czy mieszaną. Żeby nieprzyjemne objawy ustąpiły, wystarczy zastosować odpowiednie kosmetyki do potrzeb indywidualnych skóry, zmienić tryb życia, nawyki higieniczne czy dietę, zmniejszyć też  oddziaływanie czynników zewnętrznych. 

SKÓRA ATOPOWA 


W przypadku tego rodzaju skóry występuje już zupełnie inny problem, ponieważ jest to przewlekła choroba zapalna występująca z przyczyn autoimmunologicznych. Choroba ta ma również podłoże genetyczne. Na skutek  nawet niewielkiej ilości alergenów wywołana zostaje nadmierna produkcja przeciwciał IgE, która wywołuje charakterystyczną uciążliwą wysypkę.
Atopowe zapalenie skóry nazywane również egzemą charakteryzuje się występowaniem na skórze czerwonych, zgrubiałych silnie swędzących grudek o nieregularnym kształcie. Skóra  jest niedostatecznie nawilżona, swędząca. AZS charakteryzuje się fazami zaostrzenia kiedy występują zmiany skóry, oraz remisji, kiedy to zmiany zanikają i nie pojawiają się przez  dłuższy czas. Zmiany chorobowe najczęściej widoczne są na zgięciach łokciowych i kolanowych, mogą również wystąpić na twarzy, szyi i na całym ciele. Przewlekle utrzymujący się stan zapalny może doprowadzić do znacznego pogrubienia i rogowacenia skóry, czyli efektu rybiej łuski. Podczas zaostrzenia się choroby natomiast może pojawić się podwyższona temperatura oraz powiększenie węzłów chłonnych. Oprócz niezbędnej diagnozy, oraz specjalistycznej opieki lekarskiej, konieczna jest tu odbudowa bariery ochronnej skóry, jej optymalne nawodnienie, a co najważniejsze, unikanie czynników przyczyniających się do niszczenia  już i tak zaburzonej równowagi hydrolipidowej. 


Źródło


Zarówno w przypadku skóry atopowej jak i wrażliwej nieprzyjemne zmiany skórne może załagodzić odpowiednia pielęgnacja, ale także znajomość czynników wpływających na powstawanie ich objawów. Bardzo ważne jest przestrzeganie higieny

 W obu przypadkach należy unikać:

  • zbyt częstych kąpieli bez późniejszego nawilżenia skóry, 
  • kąpieli w chlorowanej wodzie,
  • Przebywanie w zbyt suchych i zanieczyszczonych pomieszczeniach,
  • nadmiernego stresu,
  • przegrzewania skóry, sauny, solarium
  • kontaktu z drażniącymi detergentami
  • kontaktu z wysuszającymi skórę kosmetykami np. żele pod prysznic, płyny do kąpieli, mydła alkaliczne,
  • twardej wody mogącej podrażnić skórę, warto zastosować specjalny filtr do wody,
  • unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, należy chronić skórę wysokimi filtrami, jednak ich skład należy skonsultować z lekarzem,
  • unikanie obcisłych ubrań i bielizny nieprzepuszczających powietrza, unikanie wełnianych ubrań.. 


Pielęgnacja skóry atopowej oraz skóry wrażliwej:

  • Regularna nawilżanie i natłuszczanie skóry od razu po kąpieli lub mycia samych rąk w celu utrzymania bariery ochronnej skóry,
  • Należy zwrócić szczególną uwagę na delikatny skład kosmetyków, także kosmetyków do makijażu,
  • kąpiel w krochmalu lub kisielu z siemienia lnianego w celu załagodzenia objawów dermatologicznych,
  • stosowanie kosmetyków o pH zbliżonym do odczynu skóry w celu odbudowy jej kwaśnego płaszcza ochronnego, 
  • stosowanie kosmetyków bezzapachowych, także bez sztucznych barwników, drażniących skórę konserwantów,
  • do pielęgnacji ciała warto stosować naturalne olejki np: olej z pszenicy, olej zwiesiołka, pierwiosnka, olej ze słodkich migdałów,
  • Nie zaleca się stosowanie kosmetyków z dodatkiem kitu pszczelego, co może skończyć się bardzo bolesnymi ranami oraz wizytą w szpitalu.

Składniki aktywne stosowane w pielęgnacji skóry atopowej, także skóry wrażliwej mają właściwości łagodzące, odbudowujące warstwę hydrolipidową skóry, niektóre z nich wchodzą w skład czynnika nawilżającego skóry NMF.

  • alantoina
  • mocznik
  • aminokwasy
  • związki cynku
  • pantenol
  • witaminy A, E, B5, D,
  • gliceryna
  • ceramidy
  • kwasy omega
  • wysokiej jakości wyciągi i ekstrakty roślinne np. z rumianku, lipy, aloesu, ekstrakt glicerynowy ze spiruliny
Oleje roślinne i emolienty bogate w NNKT
  • masło shea, 
  • olej konopny, 
  • olej z awokado
  • olej z czarnuszki
  • olej jojoba
  • olej arganowy
  • olej z pestek winogron


Makijaż

Bardzo często może podrażniać skórę, co wywoła odwrotny efekt, ale także dyskomfort. Tu także warto wiedzieć, czego najlepiej unikać, żeby nie oszpecić skóry, a ją upiększyć. Do makijażu należy używać kosmetyków wyłącznie atestowanych, wysokiej jakości, powinny pochodzić z wiadomych źródeł. Makijaż powinien być lekki, nie obciążający skóry. W makijażu skóry wrażliwej, także atopowej szczególnie należy unikać wysuszających kosmetyków, błyszczących drobinek, brokatu, perłowego różu, rozświetlaczy,  mocno kryjących podkładów. Odcieni wydobywających rumień. Kosmetyki te mogą pogłębić problemy skóry. Zamiast różu, bezpieczniej jest użyć brązera.  Tu również należy zwrócić uwagę na skład używanych kosmetyków, higienę, szczególnie pędzli i gąbeczek używanych do makijażu. Również nie poleca się korzystania z testerów podczas zakupów kosmetycznych, a także używania przeterminowanych kosmetyków.

Ubranie

Warto zwrócić uwagę na sposób ubierania się. Ubrania powinny być przewiewne, bawełniane. Nowe ubrania powinny być przed założeniem wyprane, co pozwoli pozbyć się dodawanych do produkcji ubrań szkodliwych substancji chemicznych. Należy korzystać ze środków piorących w płynie i dokładnie je wypłukać.

Oba problemy starałam się opisać  w jak najbardziej prosty sposób, dlatego nie znajdziecie tu dokładniejszych informacji. Zawsze warto i należy zwrócić się z tymi problemami do lekarza dermatologa w celu wykonania potrzebnych badań oraz wystawienia odpowiedniej diagnozy. Moim celem jest przybliżenie obu problemów skóry, a także wybranie odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli macie jakieś dodatkowe uwagi lub doświadczenia, chętnie poczytam.

Pozdrawiam! 🙂

Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji twarzy


           Nie ma raczej osoby, która by tych błędów nie popełniła, sama również się do tego przyznaję. Błędy te nie są jednak obojętne dla zdrowia i wyglądu naszej skóry, mogą nawet przyspieszyć jej starzenie. Jak ich uniknąć?

Jeśli podobają się Tobie moje treści, będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz mój blog 🙂

instagram

Copyright © W Blasku Marzeń.